Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Nga sot fillon pagesa e pensioneve, ja si mund t’i tërhiqni të hollat

Zhurnal Ads

Shkup, 26 nëntor – Zhurnal.mk – Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se pensionet për muajin nëntor do të fillojnë të paguhen nga sot dhe atë me etapa, me qëllim që të mundësohet mbrojtje më e madhe e pensionistëve në kushte të pandemisë, informon Zhurnal.

Tërheqja e parave/pensionit përmes filialeve dhe ekspoziturave të bankave për pensionistët të cilët nuk shfrytëzojnë kartela do të realizohet në katër grupe, sipas lartësisë së pensionit dhe atë, sot do të kryhet pagesa e pensioneve në lartësi deri më 11 mijë denarë, nesër nga 11,001 deri më 14,000 denarë, të hënën do të paguhen pensionet në lartësi prej 14,001 deri më 18,000 denarë, ndërsa të martën pensionet mbi 18,000 denarë.

Pensionistët të cilët kanë kartelë pagesore në të cilën lëshohen pensionet, paratë mund t’i marin që sot. Paratë mund të tërhiqen në bankomat.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

SASHK kërkon kompensim për mësimdhënësit, MASH: Presim të bëhen llogaritjet e orëve shtesë

T E

Më shumë se 1/5 e të rinjëve nuk mësojnë, janë të papunë dhe nuk ndjekin trajnime

Z H

Zvicra bën donacion prej dhjetëra makineri për komunat e Pollogut të përballen me vërshimet

T E

Edhe një dështim i BDI-së, gjuha shqipe do të jetë lëndë zgjedhore dhe jo obligative siç premtuan!

Z H

Snopçe: Kuvendi shpërfill gjuhën shqipe

T E

Qeveria: Të vdekurit nga Covid, nuk është patjetër të varrosen me arkivolë kallaji

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...