Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Nga sot, Gjermania dhe vende të tjera të Evropës futen në izolim

Zhurnal Ads

Në 24 orët e fundit, Gjermania regjistroi edhe 49 viktima nga koronavirusi, të cilat e çojnë në 10,530 numrin total të tyre.

Izolimi i pjesshëm në Gjermani do të zgjasë një muaj.

Belgjika, e cila po përjeton shpërthimin më të keq të koronavirusit në Evropë, po ashtu futet në izolim nga sot.

Këtë javë, në izolim të pjesshëm do të futen edhe Portugalia, Greqia dhe Austria.

Italia, Franca, Spanja, Çekia dhe Polonia tashmë kanë ndërmarrë kufizime të ashpra.

Numri total i të infektuarve me koronavirus në Evropë ka kaluar tashmë 10 milionë.

Në të gjithë botën, koronavirusi ka prekur mbi 46 milionë njerëz.

Prej tyre, mbi 1.2 milion kanë humbur jetën dhe mbi 31 milionë janë shëruar.

Shtetet e Bashkuara janë vendi më i prekur në botë, me mbi 9.2 milionë të infektuar dhe mbi 230,000 viktima.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pasi humbit zgjedhjet Trump ra në paranoja, teoritë konspirative ishin kryefjala e tij

S.B.

Shkon në 73 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm në Indonezi

S.B.

Këto janë ndëshkimet për thyerjen e rregullave pandemike në Zvicër

S.B.

Indeksi gjerman i aksioneve arrin nivel rekord

S.B.

Madridi përsëri në izolim, shkak rritja e rasteve me COVID-19

admin

Merkel: Nuk u arrit përparimi i dëshiruar në marrëdhëniet BE-Turqi

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...