Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Nga sot, Shqipëria në karantinë nga ora 20:30 – 06:00

Nga dita e sotme (24 dhjetor) Shqipëria do të hyjë në një fazë tjetër të masave anticovid, ku do të ndalohet lëvizja prej orës 20:30 – 06:00.

Ky vendim u mor nga Komitetit Teknik të Ekspertëve 3 ditë më parë ku thanë de masat e reja do të qëndrojnë aktive deri më 4 janar, me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit në vend duke qenë se jemi dhe në prag të festave të fundvitit.

Ndërkohë së fundmi në vendin tonë ka pasur një ulje të lehtë të infektimeve me covid-19.

Postime të ngjashme

“Zgjedhjet”, Ministria e Brendshme: Zyrat për aplikimin e pasaportave dhe ID të hapura edhe sot

S.B.

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Greqia kufizon më shumë lëvizjet në Kakavijë në periudhën 1-15 Mars

T E

Manastirliu: Të hënën dërgesa e radhës nga Pfizer, brenda 10 ditëshit të parë të marsit vijnë vaksinat e para nga Covax

S.B.

“Urgjent të rimbursohen ilaçet për COVID”/ Meta-Ramës: Lëri dokrrat, trego planin e vaksinimit

S.B.

Berat/ Rama flet për Bashën e Kryemadhin: Është kukull në duart e ‘gogolit’, me ‘mamadhinë’ tek dera, nuk është alternativë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...