Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nga viti i ardhshëm fillojnë të shtypen pasaporta dhe letërnjoftime me emrin e ri të shtetit

Shkup, 24 shtator – Zhurnal.mk – Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski pret që vitin e ardhshëm të fillojë zbatimi i projektit për pasaportat dhe letërnjoftimet e reja me emrin eri të shtetit, informon Zhurnal.

“Komiteti Drejtues në MPB vazhdimisht punon në realizimin e projektit dhe pres që shumë shpejtë do të ketë datë përfundimtare kur do të fillojnë pasaportat e reja”, deklaroi sot Spasovski.

Sipas tij, me rëndësi është që pasaportat dhe letërnjoftimet aktuale mund të përdoret pa pengesa derisa të lëshohen në përdorim me emrin e ri nga viti 2021.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Zbulohen 13 emigrantë në autostradën Kumanovë – Tabanoc

Dafina Vidishiqi

Bisedimet për Kodin Zgjedhor, drejt dështimit

Dafina Vidishiqi

Zaev: Pro listave të hapura për këshilltarët

Dafina Vidishiqi

Merko: Platformat në brigjet e liqenit janë “oferta” e vetme për turizmin në Strugë

Dafina Vidishiqi

Qeveria ka vendosur, nuk ka orë policore pas mesnate

Dafina Vidishiqi

Manifestim tradicional “Takim i të parit me më të mirët” (drejtpërdrejtë)

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...