Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ngjarje përmbyllëse e projektit tuining “Përforcim i sistemit ndëshkues-përmirësues dhe shërbimit të provës”

Shkup, 30 mars – Zhurnal.mk – Ngjarje përmbyllëse e projektit tuining “Përforcim i sistemit ndëshkues-përmirësues dhe shërbimit të provës” do të mbahet sot përmes platformës zum.

Tuining projekti i financuar nga BE-ja u zbatua në bashkëpunim me Fondacionin për Bashkëpunim Ligjor Ndërkombëtar nga Gjermania dhe Qendrën për Bashkëpunim Ligjor Ndërkombëtar nga Hollanda, ndërsa përfituesi kryesor ishte Drejtoria për ekzekutimin e sanksioneve pranë Ministrisë së Drejtësisë.

Ministria e Drejtësisë informon se në ngjarje do të mbajnë fjalim Ministri Bojan Mariçiq, zëvendës-shefi i Delegacionit të BE-së, Xhulian Vasalo, Ambasadorja e Republikës Federale të Gjermanisë, Anke Holshtajn dhe Ambasadori i Mbretërisë së Hollandës, N.E. Dirk Jan Kop.

Për arritjet e projektit do të flasin drejtori i Drejtorisë për ekzekutimin e sanksioneve, Marjan Spasovski dhe udhëheqësi i projektit, Petar Sherer. Është parashikuar edhe prezantim mbi arritjet e projektit nga përfaqësuesit e Drejtorisë për ekzekutimin e sanksioneve, gjyqtarë dhe prokurorë, drejtorë të burgjeve, shërbyes të provës dhe përfaqësues të Akademisë për Gjyqtarë dhe Prokurorë Publikë.

Postime të ngjashme

Takimi i dytë i Osmanit dhe Stoevit në Antalia

Dafina Vidishiqi

PDSH me Sadi Bexhetin synon fitoren në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Komuna e Jegunovcës pa menaxhim me mbeturinat, në hyrje të fshatrave ju “mirëpresin” deponitë e egra

Dafina Vidishiqi

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...