Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ngjela: Janë dy kolona të mëdha të korrupsionin shqiptar, janë gjykatat dhe politika e lartë

I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, avokati Spartak Ngjela u shpreh se janë dy kolona të mëdha të korrupsionin shqiptar; është gjykata dhe politika e lartë.

Ngjela: Janë dy kolona të mëdha të korrupsionin shqiptar; është gjykata dhe politika e lartë, qeveritë. Këto të fundit kishin një marrëveshje të heshtur me gjykatën në funksionin të korrupsionin.

Marrëveshje ishte që nuk fillohet çështja për korrupsion pavarësisht hetimeve, ndërsa politika nuk merrej me ta se ishin të pavarur. Të gjithë lëshoheshin.

Gjykata e Lart edhe ajo Kushtetuese janë hequr për korrupsion. Janë hequr të gjithë nga ONM-ja. Eliminimi filloi nga këto gjykata, se pa heqjen e tyre nuk bëheshin dot ligje.

Postime të ngjashme

Muaji i hapur i vaksinimit/ Rama thirrje qytetarëve: Shfrytëzoni mundësinë!

D V

Normalizohet situata në Gjrokastër, Peleshi: Të gjithë vatrat e zjarrit janë eliminuar

D V

Universiteti i Tiranës apel studentëve për vaksinim: Të garantojmë vit akademik normal

D V

Zjarret në vend, Basha nxjerr fotot: Punonjësit e emergjencave dhe ushtria me mjete rrethanore, Rama përdor helikopterin e ushtrisë për udhëtime

D V

Zjarret në Gjirokastër, ndihmë ajrore nga Gjermania

D V

Viktima e parë nga zjarret në Shqipëri, reagon Basha, akuzon Ramën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...