Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Ngjitet në oxhakun 450 metra të lartë, britaniku 19-vjeç filmoi çdo veprim për ta dokumentuar “aventurën”

Adam Lockwood përbri videos së publikuar në YouTube, të cilën e ka filmuar duke u ngjitur në oxhakun 340 metra të lartë në Plomin të Kroacisë, e ka përshkruar si “orët më të mira që i ka kaluar në jetë”.

Ky 19-vjeçar nga Britania e Madhe i cili tash e katër vite jeton në “fije të perit” dhe shpesh luan me jetën, së fundmi është ngjitur në objektin më të lartë në Kroaci, transmeton Telegrafi.

I ishte shmangur sigurimit në orët e para të mëngjesit dhe ishte ngjitur në maje të oxhakut nga ku ngriti në ajër dronin për të filmuar gjithçka.

Sot Lockwood ka publikuar videon 11-minutëshe që shfaq ngjitjen e tij – në mision e kundërligjshëm në Plomin – do të thotë nga fillimi deri në fund.

Sipas autorit të videos, për këtë mision i janë dashur hiq më pak se 21 orë punë – pra Lockwood qëndroi 21 orë mbi oxhakun e lartë afro 500 metra – nga i cili ka zbritur në tokë pa pësuar ndonjë lëndim.

Postime të ngjashme

Jennifer Lopez publikon fotografi pa unazën 1 milion dollarëshe të fejesës

S.B.

Kida me imazhe të tjera tërheqëse nga pushimet në Dubai

S.B.

Beyonce dhe Jay-Z në një udhëtim romantik në Las Vegas për përvjetorin e 13-të të martesës

S.B.

Besnik Krapi me dedikim emocional për Jonidën në ditëlindjen e 35-të

S.B.

Meghan Markle nuk do të marrë pjesë në varrimin e Princit Philip

S.B.

Shkenda Dubova dhe Riki sjellin projektin e ri “Si dikur”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...