Ngrohtoret kërkojnë rritjen e çmimit të ngrohjes, vendimi në fund të javës tjetër

Shkup, 23 korrik  – Komisioni Rregullator i Energjisë (KRRE) ka marrë kërkesa nga tre kompanitë që furnizojnë ngrohje. Të gjithë njëzëri kërkojnë rritje të çmimit.

 

Dhe ajo:

ESM Energy kërkon rritjen e çmimit përfundimtar me 64.79%
Shkup Veri me 15, 54%
BEG – 1.82%

Në fund të javës së ardhshme KRRE do të marrë parasyh kërkesat dhe do të vendosë për rritjen eventuale të ngrohjes.

Related posts

Të mërkurën konferencë për Ballkanin Perëndimor në Selanik, merr pjesë edhe Dimitrovi

N E

BDI garon me Nevzat Bejtën për zgjedhjet lokale në Gostivar!

D V

Urim nga ministri bullgar për Punë të Jashtme Stoev me rastin e Ditës së pavarësisë së Maqedonisë së Veriut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com