Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Nigeri, 11 të vdekur nga zjarri në një autobus

“Gjatë zjarrit u dogjën së paku 11 persona, ndërsa u lënduan edhe tre të tjerë. Shumica e të pësuarve janë gra”, njoftoi policia.

Së paku 11 persona kanë humbur jetën gjatë një zjarri që shpërtheu në një autobus pasagjerësh në Nigeri, raporton Anadolu Agency (AA).

Loveth Odah, zëdhënësja e policisë në krahinën nigeriane Ebonyi, njoftoi se fatkeqësia ndodhi në rrugën Afikpo-Okigwe.

Plasja e gomës shkaktoi daljen e autobusit nga rruga, ndërsa më pas shpërtheu edhe zjarr në automjetin.

“Gjatë zjarrit u dogjën së paku 11 persona, ndërsa u lënduan edhe tre të tjerë. Shumica e të pësuarve janë gra”, tha Odah.

Në vendin e fatkeqësisë janë dërguar shumë ambulanca dhe ekipe zjarrfikëse.

Postime të ngjashme

Ushtria amerikane do të largohet deri në fund të vitit nga Iraku

D V

Nju Jorku rrit përpjekjet për nxitje të vaksinimit

D V

Partitë nga Republika Sërpska bojkotojnë institucionet e Bosnjës për shkak të mohimit të gjenocidit

D V

OKB bën thirrje për ulje të tensioneve në Tunizi

D V

Dy gra zyrtarizojnë martesën në Mal të Zi

D V

Protestuesit bërtasin “Vdekje diktatorit” në Teheran

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...