Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Nigeri, numri i të vdekurve nga përmbytjet rritet në 95

Numri i të vdekurve nga përmbytjet në Nigeri është rritur në 95, bëjnë të ditur mediat lokale.

Gjashtëmbëdhjetë persona të tjerë humbën jetën në përmbytjet e shkaktuara nga shirat e dendur në 19 rajone të shtetit Jigawa, u tha gazetarëve Alhaji Yusuf Sani Babura, sekretari ekzekutiv i Agjencisë së Menaxhimit të Emergjencave Shtetërore në Jigawa (SEMA).

Mijëra njerëz janë pastrehë dhe dhjetëra mijëra hektarë tokë të kultivuar janë përmbytur

Sezoni i shirave fillon nga qershori deri në shtator në Afrikën Perëndimore.

Vendet e tjera në rajon si Burkina Faso, Niger dhe Senegal gjithashtu përjetuan përmbytje këtë vit.

Postime të ngjashme

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

Macron: Vizitori i parë i kancelares në Berlin

Dafina Vidishiqi

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

Minatorët gjejnë diamant në Botsvana, mund të jetë i treti më i madh në botë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...