Agjencia Zhurnal.mk

Nikaragua arreston katër anëtarë të dyshuar në lidhje me ISIS

Katër burra me lidhje të dyshuara me grupin e Shtetit Islamik (IS) u arrestuan në Nikaragua pas kalimit të paligjshëm nga Kosta Rika, thonë zyrtarët, shkruan BBC.

Identitetet e tre prej meshkujve përputheshin me ato në një alarm të atribuar zyrtarëve amerikanë duke thënë se tre xhihadistë të dyshuar ishin në Amerikën Qendrore.

Kishte frikë se mund të kishin plane për t’u përpjekur për të hyrë në SHBA, thanë njoftimet.

Katër te arrestuarit ishin të moshës midis 26 dhe 41 vjeç, përfshinin dy egjiptianë dhe dy irakianë. Ata janë dëbuar në Kosta Rika.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...