Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Nike krijon atlete për njerëz pa duar dhe për ata me nevoja të veçanta

Atlete të reja të Nike janë krijuar vetëm për personat pa duar dhe ata me nevoja të veçanta. 

Marka e këpucëve zbuloi modelin e ri të hënën, të quajtur Nike GO FlyEase dhe mori vlerësime të mëdha në internet për aksesin e tyre pavarësisht nga aftësitë fizike të përdoruesit.

Dizajni intuitiv lejon që këmba të futet lehtë brenda atletës, pa pasur nevojë për tu përkulur. Ndërsa këmba rrëshqet dhe shtypet poshtë në thembër, këpuca fiksohet pastaj, sipas Nike News, transmeton Telegrafi.

Lehtësia e veshjes do të ishte tërheqëse për këdo, por janë ata persona me aftësi të kufizuar që do të përfitojnë më shumë nga këpucët e reja.

Postime të ngjashme

Arrin një videolojë e re – personazhi kryesor është një mace e braktisur

D V

Kindles më të vjetër mund të humbasin lidhjen me internet

D V

Moduli i shkencës ruse destabilizoi Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar

D V

Snapdragon 898 do të jetë çipi i ardhshëm kryesor

D V

Elon Musk i kërkoi Tim Cook ta bënte CEO të Apple, pretendon libri i ri

D V

Elon Musk zbulon se sa Bitcoin posedon Tesla

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...