Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nikolloski: Marrëveshja me Bullgarinë është gabim i madh

Shkup, 30 dhjetor, zhurnal.mk – Aleksandar Nikolloski, deputet dhe nënkryetar i VMRO-DPMNE, sot në seancën për pyetje të deputetëve, tha se qeveria bëri gabim duke nënshkruar marrëveshje me Bullgarinë.

Nikolloski tha se me marrëveshjen e nënshkruar me Bullgarinë historia vendos të ardhmen e Maqedonisë, dhe me komisionin historik çdo kryeministri bullgar i jepet mundësia kur ai dëshiron të bllokojë Maqedoninë.

“Unë mendoj se është një gabim i madh, marrëveshje nga e cila varet drejtpërdrejt perspektiva evropiane dhe Borissovit dhe cilit do kryeministër të ardhshëm bullgar, i jepet mundësia ta bllokojë Maqedoninë. Është një gabim absolut dhe është e papranueshme në Ballkan të bësh një gabim të tillë”, theksoi Nikolloski.

Ai shtoi se është mirë të arrihen marrëveshje, por më e rëndësishme është çfarë marrëveshje arrihen.

Postime të ngjashme

Carovska: Punojmë në zgjodhje të re ligjore për konfirmim më bashkëkohor të materialeve në arsim

D J

Fillon protesta për “Monstrën”, kërkohet liri dhe drejtësi

D J

Ristovska demanton Spasovskin për Mijallkovin

D J

CIVIL: Protestat për “Monstrën” të mbahen pa incidente të dhunshme dhe të respektohen masat për mbrojtje nga Kovid-19

Bexhet Musliu

Bytyqi: Paga mesatare do të vazhdojë të rritet

D J

Shasivari: Në Maqedoni ka rreth 30 raste të montuara

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...