Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nikollovski do të kërkojë dorëheqjen e Dimovës

Shkup, 16 tetor, zhurnal.mk – Zv.kryeministri për luftë kundër korrupsionit, Lupço Nikollovski përmes një postimi në Facebook ka paralajmëruar se ai do të kërkojë dorëheqjen e Lidija Dimovës, drejtoresë e agjensionit kombëtar për programe arsimore, pas zërave për keqpërdorime financiare.

“Kam mendim ndryshe nga ajo, dhe mendoj se duhet të tërhiqet. Do të kërkojmë që ajo të jep përgjegjësi politike dhe të largohet nga funksioni. Jemi të gatshëm që seriozisht të luftojmë me korrupsionin. Nuk do të ketë selektim në luftën tonë”, ka shkruar Nikollovski.

Përndryshe, Lidija Dimova si drejtoreshë e Agjencisë Kombëtare për Programe Arsimore Evropiane dhe Lëvizshmëri, është vendosur në fokus të opinionit pas publikimit të hulumtimit të portalit ‘A1on’, ku theksohet se këto mjete, nga programi arsimor ‘Erasmus’ i janë ndarë sallonit të floktarisë dhe ondulimit, “V.E.Z. Trade”, që është në pronësi të Zoran Zllatkovskit.

Postime të ngjashme

Rinkeviçs pas takimit me Dimitrovin: Shpresoj se Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 28-të e BE-së

R Zh

Kuvendi e përfundoi debatin për Projektligjin një pjesë e Malit Sharr të shpallet Park nacional

R Zh

Gjykata Civile dhe Penale Shkup do të përforcohen me nga tre gjyqtarë, vendosi Këshilli Gjyqësor

R Zh

Gjermania kategorikisht kundër ndryshimit të kufijve në Ballkanin perëndimor

Z H

39 viktima dhe 603 raste të reja me Covid në Maqedoni

Z H

Universiteti i Tetovës së bashku me Ambasadën e SHBA-ve në vendin tonë dhe Këndin Amerikan në Tetovë shënuan Ditën e Planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...