Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nikollovski emërohet përgjegjës për ndjekjen dhe zbatimin e Kodit të ri për sjellje etike për anëtarët e Qeverisë

Zhurnal Ads

Shkup, 29 shtator – Në mbledhjen e sotme, me propozim të kryeministrit Zoran Zaev, qeveria e emëroi zëvendëskryetarin, përgjegjës për Luftimin e Korrupsionit dhe Krimit, Zhvillim të Qëndrueshëm dhe Resurse Njerëzore, Lupço Nikollovski për ndjekjen dhe zbatimin e Kodit të ri për sjellje etike të anëtarëve të Qeverisë dhe bartësve të funksioneve publike të emëruar nga ana e Qeverisë.

Në kuadër të kësaj pike, bënë të ditur sot nga shërbimi për informim i Qeverisë, anëtarët e Qeverisë nënshkruan Deklaratë për pranimin e dispozitave nga Kodi i ri për sjellje etike të funksioneve publike të emëruar nga ana e Qeverisë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

NATO, dora e djathtë dhe mbështetja më e madhe e sigurisë së Maqedonisë së Veriut

R ZH

Shtetasit e Maqedonisë nga nesër mund te hyjnë pa test PCR në Kosovë

T E

Kuvend, disa punonjës dhe deputetë rezultojnë negativ në testin për Covid-19

E.E.

Ku mbeti plani ambicioz nga 2017 për të lidhur Danubin me Egjeun?

T E

Sonte ndizet pema e Vitit të Ri në Shkup

E.E.

Austria ashpërson masat për shkak të udhëtimeve të qytetarëve nga Ballkani e Turqia

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...