Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nikollovski: Nuk kemi instrumente që të hetojmë pasurinë e funksionarëve

Shkup, 21 korrik – Nuk kemi statistika se sa mjete janë kthyer në buxhetin shtetëror nga konfiskimi i pasurisë së funksionarëve, pasi ne nuk jemi institucion hetimor, kështu u përgjigj zëvendëskryeministri për luftim të korrupsionit, Ljupço Nikollovski.

“Ne nuk jemi institucion që kemi instrumente që të udhëheqim hetime, këtë kërkojeni nga institucionet përgjegjëse. Ne jemi këtu për të detektuar dobësitë e sistemit”, tha Nikollovski derisa shtoi se mandati i tij ka të bëjë për të detektuar korrupsionit, të lidh institucionet në mes vete kur do t’u duhen dokumente për të hetuar raste të caktuara, transmeton TV21.

“Kemi krijuar sistem gjithëpërfshirës”.

Edhe pse nuk ka të dhëna se sa funksionarëve u është konfiskuar prona, sërish disa herë përsëriti:

“Dëshmuam se nuk ka të paprekur”.

Shtoi se si qeveri dëshmuan se “Se si kriminelëve, funksionarëve u konfiskohet prona, se si u merren paratë”.

Postime të ngjashme

54 raste të reja, 28 të shëruar dhe një i vdekur nga KOVID-19

R Zh

Mickoski: Ilindeni është ndjenjë e veçantë për secilin maqedonas

R Zh

Xhaferi uron Ilindenin: Kemi një shtet të përbashkët dhe jemi përgjegjës ta ruajmë

R Zh

Dimitrov: Trashëgimi e ilindenasve dhe e delegatëve tanë të KAÇKM-së janë bashkëjetesa, barazia, shtetësia, drejtësia dhe liria

R Zh

Ganiu uron ditën e kryengritjes dhe Republikës së Krushevës

Z H

Shënimi i 118-vjetorit të Republikës së Krushevës dhe 77-vjetorit të Mbledhjes së parë të KAÇKM-së

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...