Agjencia Zhurnal.mk

Nikollovski vendosë të mos shfrytëzojë apanazh

Shkup, 28 qershor – Zhurnal.mk – Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ujësjellësit informojnë se me ikjen nga funksioni ministër i bujqësisë, Ljupço Nikollosvski nuk do të shfrytëzojë mundësinë ligjore për apanazhë, njofton Zhurnal.

Ky vendim i Nikolloskit është për arsye morale dhe në interes të qytetarëve, thonë nga kjo ministri.

Nga atje thonë se kjo nuk është gjëja e vetme që po bënë ministri Nikollovski, përkatësisht për mjetet e garantuara që i takojnë. Siç njoftojnë nga kjo ministri, Nikollovski madje për dy vite sa ka qenë ministër të gjitha bonuset për udhëtime zyrtare i ka donuar në SOS Fshatin e fëmijëve./Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...