Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nikollovski: VMRO distancohet nga Mijalkov sikur të jetë një njeri i papërcaktuar që nuk ka merita për partinë

Shkup, 22 shtator – Propaganda dhe udhëheqja aktuale e VMRO-DPMNE është shumë e çuditshme për mua. Kjo parti para zgjedhjeve të djeshme të KE u reduktua në disa pozicione udhëheqëse. VMRO-DPMNE ngadalë po zvogëlohet dhe duhet të bëhet një opozitë e fortë, tha gazetari Ljubisha Nikolovski në Tv24.

Lidhur me Sasho Mijalkov dhe pozicionin e tij në parti, ai thotë se papritmas ai është paraqitur nga udhëheqja aktuale si një njeri pa personalitet.

Tani papritmas partia distancohet nga Mijalkov sikur ai të jetë një njeri i papërcaktuar që nuk ka asnjë meritë për VMRO-në.

Lidhur me “Target-Fortreesa”, ai tha se është një periudhë që duhet të mbetet pas nesh, por nuk duhet të harrojmë kur në vitet e kaluara u lejua të thuheshin vetëm gjëra të mira.

Postime të ngjashme

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

Angelovska-Bezhoska: Rritja e produktivitetit, investimi në kapitalin njerëzor, reformat strukturore dhe digjitalizim për rritje stabile ekonomike

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...