Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nikollovski: VMRO-ja nuk është kundër ndryshimit të nenit 102, nëse ka mekanizma mbrojtës

Shkup, 7 maj – Aleksandar Nikollovski nga VMRO-DPMNE-ja opozitare tha se ende nuk e kanë marrë propozim-ndryshimin e nenit 102 të Ligjit mbi Shërbimet e Mediave Audio dhe Audiovizive, por që VMRO-ja nuk është kundër ndryshimit të këtij ligji. Nikollovski kërkoi që në këto ndryshime të kyçet opozita, ekzekutivi por edhe shoqëria civile.

“Fushatat arsimore dhe ato me interes publik janë për të mirën e të gjithëve, por ato duhet të jenë me përfshirjen e plotë të të gjitha subjekteve përkatëse që kanë interes në të dhe me pjesëmarrjen e barabartë të qeverisë dhe opozitës. Është shumë e rëndësishme të përcaktohet një mekanizëm që do të mundësojë kontroll mbi qeverinë në mënyrë që të mos keqpërdoren këto fushata për të ndikuar te mediumet dhe që të mos kryhen mashtrime financiare”, tha Nikolloski për Kanal5.

Postime të ngjashme

Shkupi i hutuar, njëkohësisht është optimist por edhe pesimist për zgjidhje me Bullgarinë

Bekim Laçi

Hapet zyrtarisht ambasada e Maqedonisë së Veriut në Bratislavë

Zekirija Haxhiu

Taksë ekologjike për derivatet dhe zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrik

Zekirija Haxhiu

Peloni: Duam marrëdhënie të mira me vendin fqinj

Zekirija Haxhiu

Stefoska: Kemi dërguar një letër interesi për programin e ri të BE-së për kulturë

Zekirija Haxhiu

Përsëri asnjë viktimë nga Covid në Maqedoni, shënon 29 raste të reja

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...