Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Nikoloski: Kushtëzimi nga Bullgaria është i keq, 90% e problemeve të vendit janë të brendshme

Shkup, 1 janar – Nënkryetari i VMRO-DPMNE, Aleksandar Nikolloski, në një intervistë për Kanal 5 foli për ndryshimet që duhet të ndodhin në vend, dhe sipas tij, përparësi duhet t’i jepet luftimit të korrupsionit.

Siç thotë ai, kushtëzimi nga Bullgaria është i keq, por përsëri theksoi se 90% e problemeve të vendit janë të brendshme dhe se ato duhet të zgjidhen së pari, duke renditur korrupsionin.

“Nevojitet një qeveri e unitetit kombëtar dhe duhet të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare sepse Zaev nuk ka kapacitet për të luftuar korrupsionin”, tha Nikollovski.

Postime të ngjashme

Fërçkovski kthehet nga posti i ambasadorit ende pa u emëruar

T E

Presidenti Pendarovski mori pjesë në debatin “Ikja e trurit dhe gjendja me demokracinë në Evropë”

R Zh

Bruksel/ RMV ka përmbushur kushtet, pengesë Bullgaria

R Zh

Blegtorët e Pollogut kërkojnë subvencionet

T E

Konfirmohet lloji britanik i virusit edhe tek pacienti i dytë nga Manastiri

T E

ESHS: Të rrejshme janë informacionet lidhur me aplikacionin për vetë regjistrim nga diaspora

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...