Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nis dekorimi i shesheve të Prishtinës për festat e fundvitit

Prishtinë, 19 nëntor, Zhurnal-ks – Pavarësisht situatës me pandeminë COVID-19, kjo nuk e ka ndaluar komunën e Prishtinës që të nis dekorimin e shesheve me rastin e festave të fundvitit.

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se dekorimi i shesheve ka nisur sot.

 “Viti 2020 ishte plot sfida për të gjithë ne dhe këto festa të fundvitit do të i presim në kushte krejt më ndryshe se zakonisht. Pavarësisht të gjitha këtyre, kemi filluar përgatitjet për të përmbyllur këtë vit në atmosferë festive duke uruar që të kemi mbarësi, shëndet dhe momente të bukura me njerëzit e dashur rreth nesh”, ka shkruar Ahmeti.

Postime të ngjashme

Riaktualizohet çështja e bartjes së shamisë në shkolla

Dafina Vidishiqi

Personat e dënuar në tri vitet e fundit nuk mund të kandidojnë as në zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Vaksinohen Vjosa Osmani dhe Glauk Konjufca

Dafina Vidishiqi

Lekaj: Qeverisë Kurti nuk po i intereson qytetari

Dafina Vidishiqi

Përfaqësuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën: Jam lodhur dhe sëmurë duke folur për vizat

Dafina Vidishiqi

Hidhet një pako në drejtim të qendrës së paraburgimit në Prizren

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...