Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Nis hetim ndaj përdoruesve të “Counter Strike” për gara të paligjshme

Autoritetet australiane dhe ato amerikane po kryejnë një hetim ndaj një grupi për organizim të paligjshëm të garave në Counter Strike.

Komisioni i lojërave online “ESIC” po punon me FBI-në për ta gjurmuar grupin. Pretendimet përfshijnë pranim të ryshfetit nga grupe të bastoreve për manipulim të garave.

Ian Smith, zyrtar i “ESIC” ka deklaruar se kanë punuar me FBI-në jo vetëm për t’i investiguar lojtarët që kanë qenë pjesë e garave individualE por edhe grupet e tjera të përfshira, njofton BBC.

Smith i përshkroi garuesit “manipulues” si “idiotë”. Counter Strike është ndër lojërat më aktive dhe më të popullarizuara mbarë botën. Ajo posedon disa versione dhe u lejon garuesve të luajnë si individualisht ashtu edhe në grupe.

Postime të ngjashme

Nokia X20 sjell smartfon 5G nën 350 euro

S.B.

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...