Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nis numërimi i votave në Kosovë, këtu mund të ndiqni rezultatet në kohë reale

Menjëherë pas mbyllje së qendrave të votimit, ka nisur edhe procesi i numërimit.

Vendvotimet u hapën në ora 07:00 dhe u mbyllën në ora 19:00, ndërsa të drejtë vote kishin 1.794.862 qytetarë.

Në garë për 120 ulëse në Kuvend morën pjesë 28 subjekte politike me Exit-Pollet e para që nxjerrin fituese Lëvizjen Vetëvendosje.

Sipas KQZ, pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë 46.9%.

KËTU keni linkun e KQZ ku mund të ndiqni në kohë reale procesin e numërimit.

Postime të ngjashme

PDK akuzon Qeverinë për bllokim të Kosovës në aspektin ndërkombëtar

D V

Komuna e Prishtinës e gatshme të përballoj valën e re të COVID-19, shprehet kundër mbylljes

D V

Presidentja Osmani dorëzon medaljen post-mortem për Beau Biden

D V

I nxehti afrikan, sot temperatura të larta në vendin tonë

D V

Ardhja e bashkatdhetarëve, fluks i madh i veturave në pikat kufitare – te Dheu i Bardhë kolona e gjatë deri në 1500 metra

D V

Në rajonin e Prishtinës, gjatë natës së kaluar janë konfiskuar 10 patentë shoferë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...