Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nis punët Kuvendi Qendror i Aleancës për Shqiptarët

Gostivar, 12 shtator – Pas pak çastesh filloi Kuvendi i VI Qendror i ASH-së, i cili mbahet në qytetin e Gostivarit. Në rend dite ka 6 pika, mesin e tyre edhe zgjedhjen e antarëve të rinj të Kuvendit Qendror dhe raport nga Shtabi Qendror Zgjedhor i partisë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura me 15 Korrik.

Në mbledhje pritet të diskutohet edhe situata aktuale politike në vend. Poashtu, pritet që edhe Kryesia Qendrore të ketë anëtarë të rinj.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...