Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nis seanca e Kuvendit, deputetët debatojnë për menaxhimin e COVID-19

Prishtinë, 17 nëntor, zhurnal-ks – Ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës, ku do të diskutohet në lidhje me gjendjen sa i përket pandemisë Covid-19 në vend.

Në këtë seancë do të diskutohet për menaxhimin e situatës me pandeminë nga ana e Qeverisë së Kosovës.

Dimë se së fundi është rritur numri i rasteve të reja me këtë virus, derisa edhe Qeveria ka rritur masat mbrojtëse.

Postime të ngjashme

Keqpërdorim të pozitës zyrtare, aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të komunës së Prizrenit

Bekim Laçi

BE dhe SHBA-të intensifikojnë bashkëpunimin në Ballkanin Perëndimor

Bekim Laçi

Von Cramon: Shpresoj Kurti të dëshmojë që e kupton rëndësinë e dialogut

Bekim Laçi

“Marrëveshja Kosovë – Serbi arrihet brenda disa muajsh”

Bekim Laçi

​Dita e Çlirimit të Deçanit iu dedikohet ish-luftëtarëve në Hagë

Bekim Laçi

Haradinaj, Kurtit: Kërko vetëm njohjen reciproke

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...