Nis seanca ndaj Mustafës, sot do të dëgjohet dëshmitari i tretë

Ka nisur seanca e radhës ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa.

Ky i fundit është duke përcjellë seancën përmes video-lidhjes, derisa sot pritet të dëgjohet dëshmitari i tretë.

Dëshmitarët e ZPS-së kanë filluar të dëshmojnë në këtë rast nga data 20 shtator, ku deri tani janë dëgjuar dy prej tyre.

Gjykimi filloi më 15 shtator 2021 me deklaratat hyrëse të Prokurorit të Specializuar dhe të përfaqësueses së viktimave.

KËTU mund ta përcjellni live gjykimin ndaj Mustafës. 

Related posts

Pas operacionit të suksesshëm në veri të vendit, Kurti takon stafin e lartë të Policisë së Kosovës

D V

Personi që ndihmoi policinë në arrestimin e Krivaqës i refuzon paratë e Pacollit si shpërblim

D V

Djaloshi që ishte për vizitë te babai dhe po kthehej në Kosovë: Të gjithë fluturuam nga dritarja, menduam se po ëndërronim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More