Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nis takimi Hoti-Varheyli

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, OIiver Varheyli ka arritur në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës ku është pritur nga kryeministri i vendit, Avdullah Hoti.

Takimi në mes Hotit dhe Varheyli i cili ka filluar po mbahet me dyer të mbyllura.

Ndërkaq sipas agjendës është bërë e ditur se pas takimit do të kenë një konferencë të përbashkët për media.

Komisioneri i BE-së pas ekzekutivit, do të shkojë edhe në Kuvendin e Kosovës ku pritet të mbajë një fjalim.

Ndryshe ditë më parë Komisioni Evropian ka publikuar Raportin vjetor për Kosovën.

Postime të ngjashme

Kërkohet të mos ketë shtyrje të testit të arritshmërisë dhe maturës

T E

17 deputetët që kanë fituar më së shumti legjislatura

T E

Vdes nga Coronavirusi peshkopi Atanasija

T E

Këta janë 120 deputetët e rinj të Kosovës

T E

Votat e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër

S.B.

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, për 24 orë shënohen shtatë vdekje dhe 591 raste të reja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...