Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Nis takimi midis krerëve të BE-së dhe presidentit turk Erdogan

Ka filluar takimi midis krerëve të BE-së dhe presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan mbi forximin e marrëdhënieve dy-palëshe.

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel dhe shefja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen do të shikojnë mundësinë e fitimeve kryesore ekonomike dhe diplomatike për Ankaranë, duke përfshirë më shumë fonde për pritjen e Turqisë për miliona refugjatë Sirianë.

Michel në një postim në Twitter u shpreh se përshkallëzimi i qëndrueshëm është i nevojshëm për të ndërtuar një agjendë më konstruktive.

Postime të ngjashme

Shkarkohet ministri malazez që mohoi gjenocidin serb në Bosnje

Dafina Vidishiqi

Parlamenti i Malit të Zi votoi Rezolutën mbi Srebrenicën

Dafina Vidishiqi

Dhoma e Përfaqësuesve voton për t’i dhënë fund autorizimit për luftën në Irak

Dafina Vidishiqi

Amerika do të investojë 3.2 miliardë dollarë për të zhvilluar tableta kundër COVID-19

Dafina Vidishiqi

Gjykata e Karolinës së Jugut ndalon dy ekzekutime derisa “skuadra e pushkatimit të jetë në dispozicion”

Dafina Vidishiqi

Vdes themeluesi i shtetit të Zambisë, ish-presidenti Kaunda

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...