Nis tërheqja e barrikadave nga Bërnjaku

Ka nisur lëvizja e kamionëve të ishin vendosur si barrikada tash e 13 ditë në pikëkalimin kufitar në Bërnjak.

Kjo tërheqje po bëhet pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë.

Nga marrëveshja parashihet që largimi i barrikadave dhe Njësisë Speciale pritet të fillojë në ora 08:00 dhe të përfundojë jo më larg se në orën 16:00.

Related posts

Sot pritet të arrijë grupi tjetër i afganëve në Kosovë

D V

Aktakuzë kundër shtatë personave për falsifikim të parasë dhe mbajtje të armëve

D V

Abdixhiku nga Deçani: S’është koha për të bërë politike e gjueti fajtorësh, është koha për ndihmë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More