Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Nis vaksinimi në Francë për personat mbi 75 vjeç

Ka nisur këtë mëngjes vaksinimi i përgjithshëm në 833 qendra ad hoc në Francë për personat mbi 75 vjeç. Jashtë shtëpive të pleqve janë 5 milionë njerëz dhe për 800 mijë personat që preken nga sëmundjet me rrezik të lartë.

Që nga e enjtja, në disa departamente edhe këtë mëngjes është e pamundur të caktohet një takim për një datë më të afërt se disa javë.

Vendet evropiane po vazhdojnë fushatën e tyre të vaksinimit në mënyrë të shpërndarë. Më pak se 500 000 njerëz janë vaksinuar kundër Covid-19 në Francë dhe më shumë se 3.8 milionë, në Mbretërinë e Bashkuar.

Postime të ngjashme

Ministri i Jashtëm Di Maio shpreh solidaritetin e Italisë ndaj Greqisë për tërmetit që tronditi sot vendin

S.B.

Partia e kryeministrit hungarez, Viktor Orban largohet nga grupi i Partive Popullore Evropiane

S.B.

Greqia pas termetit, gurë mbi vetura e njerëz të tmerruar, kështu u përjetua tërmeti i fuqishëm në Greqi

S.B.

Është e paqartë se kush përfaqëson Mianmarin në OKB

S.B.

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit

S.B.

Sarkozy do të apelojë në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...