Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Nisen për në Shqipëri fëmijët dhe gruaja e nxjerrë nga kampi në Siri, Endri Dumani: Mezi pres të takoj mamim!

Zhurnal Ads

4 fëmijët dhe gruaja e nxjerrë nga kampi famëkeq në Siri Al Haël po nisen drejt Shqipërisë.

Fëmijët e mitur dhe gruaja ndodhen aktualisht në aeroportin e Bejrutit, ku kanë hipur edhe në avionin që nga momenti në moment pritet të niset drejt vendit tonë.

I gjithë operacioni është ndjekur nga krye-ministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Sandë Lleshaj.

Fëmijët e nxjerrë nga Al Haël janë Amar Rasha, Emel Rasha,Hatixhe Rasha dhe Endri Dumani. Është nxjerrë nga kampi i Al Haël dhe nëna e tre fëmijëve Floresha Rasha.

Floresha Rasha së bashku me  3 fëmijët dhe Endri Dumanin do të mbërrijnë  në Shqipëri pas disa orësh. Ndërkohë për Top Channel Endri Dumani është shprehur: Jam mirë me shëndet, mezi pres të takoj mamin dhe dajën.

Floresha: Gjithmonë e kam pritur këtë ditë. Jam shumë e gëzuar.

Doktoresha: “Duken të  qetë. Do të shihen në vazhdimësi me kujdes dhe edukator. Që të kthehen sa më shpejt në jetën sociale. Është ngritur një qendër për ta.

Psikologia: Si fillim do t’ju ofrojmë këshillim psikologjik. Vijnë nga ngjarje traumatike dhe kjo do jetë. Punë me terapi arti dhe loje të fillojnë të rehabilitohen në komunitet.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Reshje dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

S.B.

Rama i kundërpërgjigjet akuzave të Bashës: kreu i opozitës vazhdon të ngatërrojë investimin privat me pagesën 29€ për ton nga shteti, kur në Europë shtetet paguajnë deri 150€ tonin

admin

Aeroporti i Kukësit/ PD i nxjerr videon Ramës: Duhet të ishte funksional 3 vite më parë

admin

Për 60 vendet hetues në BKH, aplikojnë 500 kandidatë, mbyllet procesi

admin

KQZ, shkresë Këshillit të Ministrave: Na duhet fond shtesë

S.B.

Sulmi terrorist në Vjenë, Rama zemërthyer: Lutjet tona shkojnë për viktimat dhe familjarët

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...