Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Nisin dorëheqjet nga partia e Ziadin Selës, largohet Arta Toçi

Tetovë, 16 shtator – Ish deputetja dhe ish zv.ministrja e jashtme nga rradhët e ASH-së, Arta Toçi përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se ka dhënë dorëheqje nga pozitat Aleancës për shqiptarët.

Postimi i plotë:

Nga data 13 Mars 2020 kam dhënë dorrëheqje nga pozita e kryetares së Asamblesë së femrës në partinë Aleanca për shqiptarët. Arsyet e dorrëheqjes janë si në vijim:

Mospërfillja e vullnetit të Asamblesë së femrës dhe pozita denigruese e gruas në parti,

Pakënaqësitë me humbjen e identiteti fillestar të partisë

Mospërfillja e mendimit ndryshe

Qasja selective ndaj anëtarëve dhe mungesa e meritokracisë në parti

Anashkalimi i Tetovës dhe tetovarëve në parti

I falenderoj të gjithë me të cilët e formuam partinë, punuam dhe besuam në të.

Postime të ngjashme

Zaev: Ndryshimi i kufijve vetëm në momentin kur vendet Ballkanike do të bëhen anëtare të BE-së me kushtet e mekanizmit të Shengenit

R Zh

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

Për tetë muaj mbi 1 milion euro në xhep të deputetëve, për vetëm 19 seanca

R Zh

126 gjoba në trafik brenda 24 orëve

R Zh

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...