Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Nisja e vaksinimit në Greqi, i hapet rruga çlirimit nga ”Lock-Down”, më 8 janar mund të rihapen shkollat

Greqia duket se po sheh dritë në fund të tunelit me vaksinën e Pfizer/BioNTech ndaj COVID-19. Vendi fqinj dje filloi vaksinimin masiv, duke startuar me personelin shëndetësor dhe të moshuarit apo figurat më të larta të shtetit, dhe kjo duket se do e çlirojë nga Lock-Down i dytë ku ka hyrë.

Komiteti i Ekspertëve këtë javë mblidhet për të shqyrtuar hapjen e shkollave, dhe me të gjitha gjasat ato do të hapen më 8 janar apo javën e dytë ose të tretë të 2021. Problemi sipas ekspertëve mbeten festat dhe ‘party’-t e jo shkollat.

Postime të ngjashme

Kina: Pretendimet për gjenocid ndaj ujgurëve janë absurde

T E

Zyrtarët vizitojnë kufirin SHBA-Meksikë mes rritjes së fluksit të emigrantëve

T E

Humb jetën në një aksident ajror parlamentari francez Olivier Dassault

T E

Ligjvënësi gjerman jep dorëheqjen, përfitoi nga kontratat për maskat

T E

Asnjë i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Britani

T E

Austria pezullon vaksinat AstraZeneca, një grua humbi jetën, një tjetër është në gjendje të rëndë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...