Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nisma dhe AKR-ja me grup të përbashkët parlamentar, shef Endrit Shala

Zhurnal Ads

Aleanca Kosova e Re (AKR) e Behgjet Pacollit do të përfaqësohet në Kuvend bashkë në një grup parlamentar me Nismën e Fatmir Limajt, raporton Gazeta Express.

Në fillim të vazhdimit të seancës së Kuvendit, kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka njoftuar se AKR dhe Nisma kanë vendosur dje që ta formojnë grupin parlamentar të përbashkët.

“Ju njoftoj se në bazë të nenit 20 të rregullores së Kuvendit, më 19 tetor është formuar grupi parlamentar Nisma-AKR, me 6 deputetë”, tha Osmani

Kryetar i Grupit Parlamentar Nisma-AKR është zgjedhur Endrit Shala.

Me formimin e këtij grupi parlamentar është riformuar edhe përfaqësimi i këtyre dy subjekteve nëpër komisione parlamentare.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kryeministri izraelit shpërndan në Facebook mesazhin e Vjosa Osmanit

admin

Fillon vaksinimi në Luginë, drejtori Saliu: Nuk kam asnjë efekt anësor

T E

Parimet e Qeverisë së re në Mal të Zi: Forcimi i bashkëpunimit me NATO-n; pavarësia e Kosovës e padiskutueshme

admin

Haradinaj: Vuçiq po ndihet i fortë tash kur kemi Qeveri të shkarkuar e presidente të dobët në detyrë

S.B.

Hoti zotohet për mbështetje të rregullt financiare të strehimoreve

S.B.

Ambasadori Cufaj: Aspirata për t’u anëtarësuar në NATO, mund të realizohet

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...