Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nisma e Fatmir Limajt nuk çertifikohet për zgjedhje nga KQZ-ja

Si rezultat i mungesës së zëvendësimit të kandidatëve të deputetë që kanë pasur probleme me ligjin në tri vitet e fundit, subjekti politik Nisma Socialdemokrate nuk është certifikuar për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Një gjë e tillë është bërë e ditur në mbledhjen e mbajtur nga KQZ-ja, ku pas hedhjes në votim të çertifikimit të subjektit politik, pavarësisht se pati 6 vota pro.

Subjektet politike të cilat nuk çertifikohen kanë të drejtë të përcjellin ankesa në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, si dhe Gjykatën Supreme.

Aryesja e mos-çertifikimit të Nismës është mos-zëvendësimi i kandidatëve të cilët në tri vitet e fundit kanë pasur probleme me ligjin.

Postime të ngjashme

Kryetari i Graçanicës thotë se 10 mijë qytetarë të Kosovës janë vaksinuar nga Serbia

T E

Kurti flet për formimin e Qeverisë së re, tregon se kur do të zgjidhet Vjosa Osmani presidente

T E

Prokuroria Speciale tërheq urdhër-arrestin ndaj Milan Radoiçiqit, i akuzuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

T E

Elezi: Ende nuk dihet kur fillon procesi i numërimit të votave me kusht

T E

KQZ nis numërimin e votave me kusht

T E

Bajatoviq: Elita e SHBA-së ka nevojë të prodhojë probleme, por s’është lehtë të shantazhohet Serbia

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...