Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

NISMA nuk e kaloi pragun, ky është numri i votave që mori Fatmir Limaj

Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limajt, nuk ka arritur ta kalojë pragun zgjedhor, për t’u bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës.

Partia e Limajt mori vetëm 21 mijë e 998 vota, apo 2.50 për qind, duke mos arritur kështu ta kalojë pragun zgjedhor.

Më i votuari në NISMA ishte kreu i partisë dhe bartësi i listës, Fatmir Limaj.

Në zgjedhjet e 14 shkurtit, Limaj ka marrë 17 mijë e 703 vota, derisa bashkëpartiakët e tij kanë dukshëm më pak vota.

Postime të ngjashme

Osmani falënderon Japoninë për mbështetjen në fushën e shëndetësisë

S.B.

Haxhiu tregon se a do të konfiskohet edhe pasuria e qytetarëve

S.B.

Kosova regjistron 12 viktima dhe 494 të infektuar me koronavirus

S.B.

Vendos Qeveria, 60 milionë euro kredi për blerjen e vaksinave antiCOVID-19

S.B.

PSD-ja vendos flamurin e UÇK-së në oborrin e Presidencës

S.B.

Qeveria miraton koncept-dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...