Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Nissan shtyn Qashqain e ri për 2021-tën

Zhurnal Ads

Ndonëse Nissani fillimisht kishte planifikuar që ta nisë prodhimin e një gjenerate të re të modelit Qashqai në tetor, një gjë e tillë megjithatë nuk do të ndodhë.

Si shkruan, “Financial Times”, fillimi i prodhimit të Qashqait të ri është shtyrë për mesin e vitit të ardhshëm.

Nissani nuk ka komentuar zyrtarisht pretendimet e tilla, por ka përkujtuar se vazhdojnë përgatitjet e fabrikës, për prodhimin e modelit të ri.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Audi planifikon të prodhojë vetura elektrike me prodhuesin e vjetër të Kinës FAW

S.B.

Teknologjia e re e Hondas shkatërron coronavirusin

S.B.

Toyota ankohet se Brexiti mund t’i shkaktojë dëme të mëdha financiare

S.B.

Rivaliteti mes Ferrari F8 Tributo dhe McLaren 720S zhvendoset në pistë

S.B.

Evolucioni i 13-të gjeneratave të Nissan Skyline

admin

Lamtumirë naftë, kamionët e parë me hidrogjen nga Hyundai arrijnë në Zvicër

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...