Një 22-vjeçare nga Gjilani vdiq si pasojë e COVID-19

Si pasojë e coronavirusit, ka ndërruar jetë edhe një femër 22-vjeçare nga Komuna e Gjilanit.

 

Në mëngjesin e së martës ajo fillimisht kishte kërkuar ndihmë në Spitalin e Gjilanit, por për shkak të gjendjes së rënduar është dërguar në QKUK.

Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë të ditur faqja ‘G-lan City’ nga Gjilani.

“Betejën me virusin e ka humbur edhe një 22-vjeçare nga Livoçi i Poshtëm i komunës së Gjilanit, Gentiana Sherifi. Njoftimi për vdekjen e saj është dhënë në rrjetet sociale. Të nderuar vendas, me pikellim te thellë ju njoftojmë se ka nderruar jetë ne moshen 22 vjeçare mesa jonë, vajza e bijes sone (Shyhrete Jetish Rexhepit) Gentiana Sherifi. Ngushellime familjes Sherifi. Ndajmë dhimbjen me ju” – thuhet në njoftim.

Ndryshe, Kosova, javëve të fundit është duke u përballur me një valë të rëndë të infeksioneve.

Në shtatë ditët e fundit janë konfirmuar 181 viktima nga koronavirusi dhe 8,901 raste të reja.

Ministria e Shëndetësisë u bëri thirrje qytetarëve që t’i zbatojnë masat kundër koronaviurusit, përfshirë: bartjen e maskës, higjienën dhe ruajtjen e distancës. 

Covid i merr jetën edhe 22-vjeçares Gentiana Sherifit. Betejën me virusin e ka humbur edhe një 22-vjeçare nga Livoçi…

Posted by G-Lan City on Tuesday, September 7, 2021

Related posts

Mbyllja e kufirit ndaj Maqedonisë së Veriut gabim i madh që u bë në interes së luftës së brendshme politike

R Zh

Detaje nga ngjarja në Pejë: I vrarë ka mbetur edhe Blerand Kadrijaj, zyrtar i lartë i PDK-së

D V

Dy shtetet mosnjohëse, Kina dhe Rusia pushtojnë tregun e Kosovës me mallra

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More