Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Një 75-vjeçar izraelit vdes dy orë pasi mori vaksinën anti-Covid

Një 75-vjeçar nga Beit She’an në Izrael ka vdekur nga sulmi në zemër, dy orë pasi mori vaksinën kundër koronavirusit, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, përcjell Jerusalem Post të hënën.

I ndjeri kishte disa sëmundje shoqëruese dhe edhe më parë kishte pësuar sulm në zemër.

Sipas zyrtarit të Ministrisë së Shëndetësisë së Izraelit, Chezy Levy, hetimi për këtë rast ka nisur dhe se të dhënat e para nuk tregojnë ndonjë lidhje mes vdekjes së 75-vjeçarit dhe vaksinës.

Në Izrael ka nisur vaksinimi me vaksinën e Pfizerit.

Postime të ngjashme

Çfarë pritet pas tërmeteve që tronditën Greqinë, paralajmërimi i sizmiologut!

S.B.

Sanksionet nga SHBA, Moska paralajmëron: Do t’i befasojmë së shpejti

S.B.

Pamje: Blindohet Bagdadi, Papa Françesku pritet me nderime të larta në Irak

S.B.

Ekspertët e OBSH pritet “të copëtojnë” raportin e përkohshëm në Wuhan

S.B.

Universiteti turk: Vaksina Sinovac e Kinës 83.5% efektive

Z H

CMG-ja: Çfarë po pret bota nga “Dy Sesionet” e Kinës?

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...