Agjencia Zhurnal.mk

Një aeroplan i udhëtarëve ka dalë nga pista në aeroportin në Stamboll

Një aeroplan i udhëtarëve ka dalë nga pista në aeroportin në Stamboll herët në mëngjes, pas çka aeroporti është mbyllur përkohësisht.

Boing 737-800 në fluturim nga Emiratet e Bashkuara arabe, me pronësi të kompanisë ajrore me buxhet të ulët “Pegaz”, doli nga pista derisa ishte duke ateruar në aeroportin e Stambollit “Sabiha Gokçen”.

Udhëtarët janë evakuuar me procedurë urgjente. Kabineti i prefektit të Stambollit kumtoi se nuk ka viktima ose të lënduar dhe që 164 udhëtarët janë të sigurt.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...