Një aleat i fuqishëm për shëndetin dhe kuzhinën

nga Xh M

Një bimë e zakonshme në fushat dhe lëndinat e Shqipërisë, e njohur ndryshe si “lula e turpit” në Korçë, po tërheq vëmendjen e botës shkencore dhe gatimit për vlerat e saj të jashtëzakonshme. Karrota e egër, ose Daucus Carota sipas emrit botanik, është jo vetëm një përbërës i shijshëm në recetat tradicionale, por edhe një burim i pasur i përfitimeve shëndetësore.

Rrënja e kësaj bime, e cila konsumohet si karrota e zakonshme, është një ndihmës i çmuar për veshkat, duke parandaluar formimin e gurëve dhe duke qetësuar sistemin tretës. Farat e saj, të cilat kujtojnë aromën e agrumeve dhe pishave, janë të njohura për të stimuluar oreksin dhe për të zbutur ngërçet muskulare.

Por jo vetëm kaq, karrota e egër është gjithashtu një aleat i mirë i higjienës orale. Përtypja e saj pas vakteve ndihmon në pastrimin e dhëmbëve dhe në stimulimin e mishrave, duke parandaluar prishjen e dhëmbëve. Studimet e fundit, përfshirë ato nga Universiteti i Harvardit, kanë zbuluar se konsumi i rregullt i karrotave mund të ulë rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe të goditjes në tru.

Megjithatë, duhet të ushtrohet kujdes, pasi disa varietete të karrotës së egër janë helmuese. Ndryshimi në paraqitjen e tyre është i dukshëm, me karrotën e egër të shënuar nga një lule e vogël ngjyrë të kuqe ose vjollcë në mes të kurorës së luleve të bardha.

Ky zbulim i ri po ndryshon mënyrën se si shohim një nga bimët më të zakonshme në natyrë, duke e kthyer atë në një yll të ri në botën e shëndetit dhe gastronomisë.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

Regjistrohu

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More