Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Një alpaka futet midis një loje futbolli në një qytet të Anglisë

Momenti qesharak u xhirua nga qytetarët teksa një alpaka “pushtoi” një fushë futbolli në Angli.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, lojtari i çuditshëm vrapoi në fushë gjatë një ndeshjeje e cila u zhvillua midis Carlton Athletic me Ilkley Town AFC, në qytetin e Wakefield të dielën pasdite.

Videoja e publikuar gjerësisht në rrjetet sociale u bë virale, kur kafsha futet në mes të fushës.

https://youtu.be/cmFwg1bjS4U

Në momentin kur alpaka hyn në fushën e lojtarëve të tjerë, këta të fundit largohen shpejt nga ajo.

Siç shihet në pamjet e mëposhtme ajo ndalet njëherësh dhe shikon njërin nga lojtarët përpara se të vrapojë jashtë fushës.

Postime të ngjashme

Grumbullimi, teknika që ju ndihmon të jeni më produktiv

Lea Muslija

Mençuria dhe grykësia, çfarë i dallon nga njëra-tjetra?

Lea Muslija

Shtohen rastet me depresion, rritet ndjeshëm konsumi i qetësuesve në vend/ Ja pasojat që solli pandemia e COVID-19

Dafina Vidishiqi

Këto 5 mite të njohura bukurie nuk duhet t’i besoni më

Dafina Vidishiqi

Këshilla nga amvisat me përvojë: Një truk që parandalon formimin e akullit në frigorifer

Dafina Vidishiqi

3 arsye pse vajzat mund të bëhen të bezdisshme për një mashkull

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...