Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Një Aston Martini unik që nuk e kemi parë asnjëherë deri më tani

Zhurnal Ads

Aston Martini është njëra nga kompanitë automobilistike më të famshme në botë. 

Aston martini Victor është një makinë e jashtëzakonisht fuqishme, dhe kjo bazohet në performancat e saj të fuqishme që posedon.

Aston Martini Victor ka një motor, besoni apo jo 7.3 V12, i cili prodhon 836 kuaj fuqi dhe 821 çifte rrotulluese. Dhe jo vetëm kaq, ajo përputhet me një transmision manual me gjashtë shpejtësi, duke e bërë atë Aston më të fuqishëm me një transmetim manual në histori, transmeton Telegrafi.

Ende nuk dihet çmimi i saktë i kësaj makine të fuqishme, por ajo që flitet është se kjo makinë shumë shpejtë pritet të dalë në ankand.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Në vitin 1999, Elon Musk bleu veturën e parë super sportive

S.B.

“Mayflower”, anija pa kapiten që do të lundrojë në oqeane

S.B.

Arrin Maserati MC20 i ri me 622 kuajfuqi

admin

Makina fluturuese holandeze merr patentën rrugore në Evropë

S.B.

Një Lamborghini i rrallë është në shitje për 2.15 milionë dollarë

admin

Çfarë ndodhë me veturën kur futeni me shpejtësi në gropa?

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...