Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Një automjet me 12 emigrantë është rrokullisur derisa po ikte nga policia

Automjeti, në të cilin kishte 12 emigrantë është rrokullisur në afërsi të Gradskos, duke ikur  nga policia që po e ndiqte.

Sipas informacioneve të MPB, ngjarja ka ndodhur në mëngjes, ndërsa dy emigrantët janë dërguar në spital për t’ua dhënë ndihmën mjekësore.

Automjetin po e drejtonte një 23-vjeçar nga Presheva e Serbisë, i cili është arrestuar.

-Në orën 5.30 tek kyçja për Demir Kapi, automjeti është vërejtur dhe në shenjën e dhënë për ndalim nga nëpunësit policorë automjeti nuk është ndalur, por e ka zmadhuar shpejtësinë dhe është drejtuar kah Negotina, e më pas kah Gradsko. Në dalje të Gradskos, vozitësi M.F. ka humbur kontrollin dhe automjeti është rrokullisur – njoftoi policia.

Postime të ngjashme

Nuk i bind policisë për të ndaluar, arrestohet 51-vjeçari në Fier

S.B.

Vlorë/ Gjendet predha e paplasur, dyshohet se i përket Luftës së Dytë Botërore. Banori: Ja hoqa dheun me terezi dhe e ngrita me duar

S.B.

Pamjet/ Makina humbi drejtimin dhe ra në kanal, dy viktimat e shënuara në Lushnje janë babë e bijë

S.B.

Tre të mitur nga Tetova vidhnin nëpër shitore gjatë orës policore

S.B.

Detaje për aksidentin e rënd në Çento: Janë lënduar më tepër persona

S.B.

144 shkelje në Shkup, 63 për vozitje të shpejtë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...