Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Një banor i fshatit Matkë bënte aheng familjar dhe gjuajti me pistoletë

Në datën 05.04.2021 në orën 19 në f.Matkë, nëpunësit policorë nga SPB Shkup e kanë privuar nga liria E.S.(51) nga f.Matkë. Tek ai gjatë kontrollit është gjetur pistoletë “Beretë” kalibër 9mm, ndërsa sipas denoncimit ka gjuajtur me pistoletë dhe organizoi aheng familjar në oborrin e tij, në kundërshtim me rregullat për mbrojtje nga Kovid-19. Pas denoncimit paraprak, në oborrin e shtëpisë së tij nëpunësit policorë kanë kryer kontroll, ku dhe janë kapur dy muzicientë dhe tavolina ta shtruara. Për shkak dyshimit se kanë vepruar në kundërshtim me rekomandimet për mbrojtjen nga Kovid-19 nga liria janë privuar E.S.(22), I.J.(56) nga fshati Kamjan, Tetovë, Sh.R.(52) nga Shkupi dhe F.A.(28) nga f.Sërbinovë, Gostivar. Pas dokumentimi të rastit do të ngrihet padi adekuate.

Postime të ngjashme

Arrestohet në Bllacë 38 vjeçari nga Shkupi

Dafina Vidishiqi

Keqpërdorim seksual i të miturës dhe vozitje në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Podujevë

Dafina Vidishiqi

Ajrovskit nga Prilepi iu shqiptua masa e paraburgimit pasi në kamionin që po voziste u zbuluan 324 kilogramë kokainë

Dafina Vidishiqi

Gjashtë të lënduar në një aksident në Klinë

Dafina Vidishiqi

Në Shkup sanksionohen 247 shoferë, 106 për drejtim të shpejtë të automjetit

Zekirija Haxhiu

Aksident trafiku, rrokulliset kamioni në afërsi të Strazhës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...