Një burrë ‘vodhi’ një super-veturë Corvette nga një sallon automobilash dhe iku, por kjo ‘kënaqësi’ nuk i zgjati shumë

Në një video të postuar në rrjetet sociale, ne mund të jemi dëshmitarë të makthit më të keq të një shitësi makinash.

 

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një rast kur një burrë u përpoq të nisej me një markë të re C8 Coupe para të gjithë stafit të shitjeve.

Sidoqoftë, sipas komenteve në video, shitësi ishte në gjendje të “kthente” C8-in e tyre pas një ndjekjeje shumë të shkurtër që përfundoi një bllok larg nga vendi i shitjes.

Bëhet fjalë për një C8 Corvette të re që është një makinë e shkëlqyer që kombinon performancën e motorit me një rehati në vozitje.

C8 i fuqishëm mundësohet nga një motor V2 me 6.2 litra që prodhon 495 kuaj fuqi.

Ky klasik V8 thuhet se është me një transmetues automatik të sofistikuar me 8 shpejtësi, i cili ndihmon C8 të shpejtojë nga 0 në 60 kilometra në orë, për vetëm 2.9 sekonda. 

This happened yesterday at local dealership here in VA. Some people will do anything to get the C8😅🤣He only made it a block away 😅🤣😅🤣

Posted by Daryle Sykes on Thursday, September 2, 2021

Related posts

Cilat vetura konsumojnë më shumë dhe cilat më pak se të dhënat e fabrikës?

D V

Mijëra vetura të reja “rreziten” në Kanada, për gjithçka është fajtor stuhia – tani askush nuk e di çfarë do të ndodhë me to

D V

Sa kohë duhet pritur për t’u bërë pronar i një veture të re Toyota Land Cruiser?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com