Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Një delegacion i ekonomisë gjermane do t’i lidhë kompanitë e rajonit me kompanitë gjermane

Shkup, 17 shtator – Zhurnal.mk – Një delegacion i ekonomisë gjermane në vend gjatë tetorit organizon dy ngjarje përmes të cilave do t’i lidhë kompanitë e Maqedonisë me kompanitë jashtë vendit.

Siç paralajmërojnë nga data 22 e deri më 22 tetor së bashku me Shoqatën e Industrisë Metalike dhe Elektrike – MAMEI, do të mbahet konferenca digjitale dhe panair „Macраedonian Manufacturing Expo“.

Qëllimi është që kompanitë gjermane t’u ofrojnë mundësi të gjenden furnitorë nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Kosova.

Sivjet presin 30 kompani gjermane të marrin pjesë në Macedonian Manufacturing Expo.

Delegacioni i ekonomisë gjermane në Maqedoninë e Veriut dhe ekonomisë Gjermano-Bullgare më 29 tetor organizon udhëtim të përbashkët hulumtues në temë industria e minierave në Maqedoninë e Veriut dhe Bullgarisë.

Në konferencën digjitale ekspertë nga industria e minierave do t’i prezantojnë mundësitë dhe potencialin në këtë sektor në të dyja vendet si dhe mundësitë të cilat ofrohen për kompanitë gjermane në këto tregje në fushën e industrisë së minierave, inxhinierinë mekanike dhe përpunimin e lëndëve të para.

Postime të ngjashme

Vazhdon mbledhja e Komisionit për çështje historike, debati mbi figurën e Goce Dellçevit

B L

Në QS “Boris Trajkovski” sot do të vaksinohen deputetët

B L

Gjendja me Kovid-19 po qetësohet, kërkohet vigjilencë në periudhën që vijon

B L

Rrugët në disa vende të lagështa, intensiteti i komunikacionit mesatar

B L

Nuhiu takon Isenin / Gjuha shqipe edhe do të shkruhet edhe do të mbrohet gjithandej

R Zh

Komuna e Çairit shënon ditën e planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...