Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Një ditë para detyrimit, Manastirliu publikon videon: Koha për solidaritet, mos e harroni maskën kur dilni nga shtëpia!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video sensibilizuese një ditë para se në Shqipëri të hyjë në fuqi urdhëri për mbajtjen me detyrim të maskës në ambiente të hapura apo të mbyllura.

Manastirliu thotë se maska duhet bërë zakon i përditshëm dhe askush s’duhet ta harrojë kur del nga shtëpia.

Po ashtu ajo thekson se me mbajtjen e maskës nuk i jepet mundësi virusit të rrezikshëm të përhapet dhe të dëmtojë shëndetin e njerëzve.

STATUSI NGA OGERTA MANASTIRLIU

🔴#COVID19
Bëjeni maskën zakon të përditshëm për të mos i dhënë mundësi virusit të rrezikshëm të përhapet e të bëjë dëm në shëndetin tuaj dhe të njerëzve që keni për zemër. Është koha për solidaritet, për të mbrojtur më të dobtit.
😷 Mos e harroni maskën kur dilni nga shtëpia!
Me kujdes çdo ditë, e mundim koronavirusin!

#BASHKË

Postime të ngjashme

Kryemadhi paralajmëron Ramën: Durim! Nesër të shpjegoj fabrikën e parave

S.B.

Ursula von der Leyen: E ardhmja e Shqipërisë është Europa! Duhet të fillojnë negociatat

S.B.

Reforma në Drejtësi/ Presidenca paralajmëron Ramën: Mos e provoko popullin e 2 marsit!

S.B.

“Koha i thërret shqiptarët për t’u bashkuar në një Besëlidhje të re”, Meta mesazh në 577-vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës

S.B.

Brenda 15 marsit përfundon vaksinimi i mjekëve, pastaj radhën e kanë mësuesit

S.B.

“Gati pasaporta digjitale e vaksinimit”/ Rama: Përgatitje nëse vendet e tjera e vënë kusht udhëtimi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...