Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Një ditë para takimit në Bruksel, Serbia insiston në krijimin e Asociacionit

Zhurnal Ads

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, është takuar me Ndihmës Sekretarin e Shtetit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Zvicrës, Simon Geissbühler.

Sipas mediave serbe, ai e njoftoi zyrtarin zviceran për rrjedhën e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit.

Petkoviq theksoi se pala serbe do të insistojë në zbatimin e të gjitha marrëveshjeve të arritura deri më tani, veçanërisht në krijimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, i cili sipas tij është shtatë vjet e gjysmë me vonesë, raporton Tanjug.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Haradinaj-Stublla: Kosova nuk përfaqësohet nga UNMIK-u në Traktatin e Komunitetit të Energjisë

B M

Sërish Prishtina prin me raste, kjo është situata me koronavirus në komunat tjera

B M

Oda e Afarizmit kërkon kontrolla më të shpeshta nga Inspektorati i Tregut

S.B.

Mehazi: Pohimet që po shfaqen në opinion për Artan Grubin “Shtëpia e verdhë”, janë tepër serioze, Ahmeti ta përjashton nga partia dhe Qeveria

B M

Tahiri: Dëmet nga vërshimet në Vushtrri afro 900 mijë euro

admin

Gashi: Kryengritja Rugoviste në kutinë e votimit, përgjigje për sondazhet

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...