Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Një djalë ndryshon emrin në Celine Dion – pasi piu disa gota verë

Një 30-vjeçar vendosi të ndryshojë emrin e tij në Celine Dion pasi kishte pirë disa gota verë.

Thomas Dodd – i njohur ndryshe si Celine – e kishte idenë ndërsa shikonte një nga koncertet e këngëtares kanadez në YouTube gjatë Krishtlindjeve.

Ai mendoi se do të ishte një ide e shkëlqyeshme të paguante 89 dollarë për të marrë zyrtarisht emrin e saj, por e harroi plotësisht atë kur dokumentet zyrtare të Sondazhit të Akteve i erdhën në prag të shtëpisë të mërkurën, transmeton Telegrafi.

Sapo të merrni letrat tuaja duhet t’i nënshkruani ato para një dëshmitari të pavarur dhe të informoni mbajtësit tuaj të rekordeve para se të konsiderohet ndryshuar emri juaj.

Ai tha: ‘Unë kisha planifikuar të shkoja dhe ta shihja në Vegas, por padyshim që nuk munda për shkak të COVID. Kështu që unë jam bërë paksa i fiksuar duke parë koncertet e saj në YouTube. Unë jam pak i fiksuar me të dhe gjithmonë kam qenë. Por nuk e di pse më shkoi ndër mend të ndryshoja emrin në të sajin. Unë nuk mund ta kujtoj natën dhe e harrova të gjitha ditën tjetër. Më kujtohet duke parë koncertin e Celine Dion gjatë interpretimit të saj në Vegas dhe kjo është gjithçka që mund të kujtoj. Do të doja ta dija se çfarë ndodhi, por ishte një natë e mjegullt”, tha ai.

‘Unë pastaj u ktheva nga puna të mërkurën dhe ishte një zarf i madh i bardhë në dysheme pranë derës që thoshte “mos u përkul”. ‘Dukej mjaft e rëndësishme dhe ishte plot me të gjitha këto çertifikata zyrtare. Sapo e lexova duhet të ulesha në kuzhinë. ‘Isha si’ kjo nuk mund të jetë reale’, por është aq reale. Thjesht nuk mbaj mend ta kem bërë.

‘Unë i thashë mamasë se mund të ishte më keq, mund ta kisha ndërruar në Boris Johnson – ne jemi thjesht me fat që ai nuk ka ndonjë koncert live në Youtube”.

Postime të ngjashme

Kina do ta bëjë “një vijë ndarëse” në majë të Everestit

S.B.

Erërat që frynin me shpejtësi mbi 150 km/h shkulën panelet e xhamit që shërbenin si dysheme në urën 300 metra të lartë, turisti kinez mbetet i varur në rrethojën mbrojtëse

S.B.

Në mes të ditës, dy burra sulmojnë njëri-tjetrin me hanxhar në Angli – ndërsa dëshmitarët ulërinin të tmerruar

S.B.

Rekruti amerikan me çdo kusht dëshironte të shkonte në shtëpi, “rrëmbeu” autobusin e shkollës me nxënës – por u arrestuar nga policia

S.B.

50 vjeçarja pretendon se është rrëmbyer nga alienët, thotë se ka dhe fakte

S.B.

Analisti sportiv turk thyen me çekiç frigoriferin në emision

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...